23 Nisan kutlamasında bıçaklı provokasyon

İstanbul Maltepe Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Altayçeşme Mahallesi’nde kurduğu cümbüş alanında çocukların “Küçük Prens” oyununu sergilediği sırada elinde bıçak olan E.B. isimli bir kişi sahneye çıktı.

Elindeki bıçakla sahnede bağırmaya başlayan 28 yaşındaki E.B. çocuklara ve ailelerine kaygılı anlar yaşattı. Zabıta takımları olaya çabucak müdahale etti. Kendisine müdahale etmek isteyenlere de bıçak savuran saldırgan daha sonra yakalanıp gözaltına alındı.

DHA’nın aktardığına nazaran olay sırasında zabıtalardan biri hafif biçimde yaralandı. Emniyete götürülen E.B.’nin süreçlerinin devam ettiği öğrenilirken, çocuklar bir müddet sonra oyunlarına kaldıkları yerden devam etti.

Olayla ilgili Maltepe Belediyesi de toplumsal medya hesabından yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Yaşar Kemal Kültür Merkezi aktiflik alanında gerçekleştirdiğimiz 23 Nisan Çocuk Şenliğimizde bir kişi provokasyon teşebbüsünde bulunmuş, olay, zabıta takımlarımızın ve emniyet güçlerimizin duruma erken müdahalesiyle rastgele bir tehlikeye yol açılmadan sonuçlanmış ve etkinliğimiz gün uzunluğu sıkıntısız devam etmiştir.

Baharı ve umudu karşıladığımız bu günlerde başta çocuklarımızın geleceği olmak üzere Türkiye’nin yarınları için birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam edeceğiz. Rastgele bir olumsuzluğun yaşanmamasını sağlayan emniyet güçlerimize ve zabıta takımlarımıza teşekkür ediyoruz. Bilhassa çocukları memnun etmek hedefiyle düzenlediğimiz şenliğimizi maksat alan bu davranışı kınıyor, olayın türel yerde takibini yapıyoruz” tabirleri yer aldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir