İngiltere Milli Takımı’na Katar karantinası! 1 milyar sterlinlik gemi demir atacak

İngiltere Ulusal Takımı’nın futbolcuları Katar Dünya Kupası boyunca eşleri ve sevgilileriyle farklı otellerde tutulacak ve başka tutulacaklar. Futbolcu ailelerinin kalacağı MSC World Europe isimli harika gemi dün Süveyş Kanalı’ndan geçerken görüldü. 1 milyar sterlin bedelinde olan ve 205.700 tonluk yüzen sarayda altı yüzme havuzu, 200 metrelik bir yürüyüş yolu, okyanus görünümlü 14 jakuzi, 13 başka yemek yeri ile 30’dan fazla bar ve kafe bulunuyor.

Ayrıca, dünyadaki rastgele bir gemide bulunan en uzun kaydırak MSC World Europa’da yer alıyor. Gemi, 9 gün evvel 2000 çalışanın lüks iç yerine son rötuşlarının akabinde bir Fransız tersanesinden ayrıldı.

BİR GECE KALMANIN BEDELİ 125 BİN TL

2.633 odada 6.762 konuğun ortasında İngiliz futbolcuların eşleri ve kız arkadaşlarının da olması bekleniyor. Doha kıyılarında demirleyecek gemide bir gece 5 yıldızlı konaklamanın bedeli 6000 pound yani 125 bin TL.

FUTBOLCULARIN GEMİYE ÇIKMASI YASAK

Ancak gemide hiçbir oyuncuya müsaade verilmeyecek. Ülkeye varışta İngiltere Ulusal Ekibi derhal Doha’daki Souq Al Wakra oteline yerleşecek. Otelin bir katı İngilizler için Covid balonuna çevrilecek ve oyuncular antrenman ile maçlar dışında buradan çıkamayacak.

OTELDE COVID BALONU

Gareth Southgate aldığı bu kararla Covid’in ekibe en ufak bir ziyan vermesini engellemek istiyor. İngiltere Futbol Federasyonu kaynaklarının paylaştığı bilgiye nazaran, kısıtlamalar İngiltere turnuvada olduğu sürece geçerli olacak.

İngilizler’in en büyük yıldızlarından Jack Grealish’in 25 yaşındaki kız arkadaşı Sasha Attwood.

Katar’a gidecekleri kesin üzere görünen oyuncular ortasında bulunan Eric Dier ile sevgili olan 24 yaşındaki model Anna Modler.

Harry Maguire’in 27 yaşındaki eşi Fern gemide yerini alacak.

Futbolcuların eşleri ve sevgililileri, spa ve sağlıklı ömür merkezi, termal banyolar, hoşluk salonu ve spor salonu ile gemide kendilerini meşgul edecek bir çok imkana sahip olacaklar. Ayrıyeten ülkedeki bayan ve alkol maddelerinden da en az biçimde etkilenmek için geminin küçük bir İngiltere üzere kullanacağı belirtildi. Birçok futbolcunun şimdiden geminin konaklama paketlerinden satın aldığı tabir edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir