Karar yazarı Taşgetiren: Güney Kore’nin temsilci gönderebildiği Dünya Kupası’na Türkiye olarak gönderememek, işin “fıtratı gereği” midir?!

Karar müellifi Ahmet Taşgetiren, Türkiye’nin 2022 Dünya Kupası’nda yer almamasıyla ilgili olarak “Güney Kore’nin temsilci gönderebildiği Dünya Kupası’na Türkiye olarak gönderememek, işin “fıtratı gereği” midir?!” sözlerini kullandı.

“Dünyanın orasından burasından ülkelerin temsil edildiği dünya kupasında Türk Ulusal Ekibinin bulunmamasının burukluğunu da yaşadım” diyen Taşgetiren, “Yok, maalesef yok. 84 milyon küsurun içinden dünya kupasına katılacak bir ulusal ekip çıkaramamışız. Cumhurbaşkanımız gençliğinde futbol oynamış. Hala da, ortam oluştuğunda penaltı atar mesela. Bazen maça da çıkar. Katar’daki Dünya Şampiyonasının hem açılışına (O orta Sisi ile de buluştu ya) hem kapanışına gitti. Final maçını seyretti. O da, hüzünlenmiş midir orada bir Türk Ulusal Ekibi bulunmuyor olmasına ve diğerlerinin sevincine, hüznüne iştirak etmek zorunda kalınışına? Eminim hüzünlenmiştir” diye yazdı.

“Yani diyelim Güney Kore’nin temsilci gönderebildiği Dünya Kupası’naTürkiye olarak gönderememek, işin “fıtratı gereği” midir?!” sözlerini kullanan Taşgetiren, şunları kaydetti:

“Baktım şöyle 20 yıla… Ak Parti’nin iktidar yılları bunlar. İçine sonuncusu ile birlikte 5 tane dünya kupası giriyor. Haydi, birincisini, olmadı ikincisini gözden çıkaralım. Ne de olsa iktidar yeni, hazırlık yapılamamış olabilir, ne de olsa futbol vs üzere spor alanlarında büyük başarılara imza atmak yılları alabilir…. Yeterli de 10’uncu yıl, 15’inci, 20’inci yılda da dünya çapında bir ulusal ekip oluşturamamanın makul bir izahı var mı?”

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir