Kılıçdaroğlu’nun yemek yediği restorana kapatma cezası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bir müddet evvel gerçekleştirdiği Kayseri ziyaretinde mola verdiği ve yemek yediği Sinan Chef isimli restoran AKP’li Talas İlçe Belediyesi’nin zabıta takımları tarafından 10 gün müddetle kapatıldı. İşletmenin kapatılma münasebeti ise “sigara içilmesi” olarak söz edildi.

Kapatma sürecinin, İşletmenin toplumsal medya hesaplarından CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının paylaşılmasının akabinde yapılması akıllarda soru işareti bıraktı.

“BÜTÜN OFİSLERİMİZ KAPATILDI”

Çalışanlarıyla birlikte işletmenin önünde açıklamalarda bulunan restoran sahibi Sinan Yavuz, kapatma nedeniyle çalışanlarının fiyatını cebinden vereceğini söyledi. Yılbaşı için rezervasyon yapan müşterilerini de tek tek arayarak bilgilendireceklerini kaydeden işletme sahibi şunları söyledi:

“ İş yerimizi sigara cezası nedeniyle 10 gün kapatma geldi. Biz de hürmetle karşılıyoruz. Şu an grubumla beraberim. Grubuma moral olsun, devam ediyoruz. 10 gün istirahat ediyoruz. 10 gün dışarda yemek şovlarımıza devam ediyoruz. Grubumun bu ay ki maaşını evimden dağıtacağım. Ofislerimiz de kitlendi. Biz Sinan Chef olarak yola devam edeceğiz. 10 gün sonra konuklarımızı bekleyeceğiz. Yılbaşında 400 kişi kadar bir rezervemiz vardı. Bütün konuklarımız tek tek aranacak, özürlerimiz dilenecek ve telafi edilecek. Biz çalışma yolunda devam edeceğiz”

“BİZ ASLA SİYASİ BİR İSİM OLDUĞU İÇİN FOTOĞRAF PAYLAŞMADIK”

İşletmesinin kapatılması münasebetinin Kılıçdaroğlu’nun ziyareti nedeniyle mi gerçekleştirildiğine yönelik gelen yorumların akabinde bir açıklama daha yapan işletme sahibi Yavuz, siyasi parti ayırt etmeksizin bütün konuklarını ağırladıklarını söyledi. Bütün siyasilere hürmet duyduklarını kaydeden Sinan Yavuz şöyle konuştu:

“Sayın Kılıçdaroğlu ile paylaştığımız bir fotoğraftan ötürü birtakım yorumlar aldık. Sinan Chef’e gelen bütün konuklarımız gözümüzde birebirdir ve pahalıdır. Bütün siyasilere hürmetimiz sonsuz. Ben bütün konuklarımla fotoğraf çekiyorum. Biz asla siyasi birisi olduğu için fotoğraf paylaşmadık. Buraya gelen bütün konuklarımıza biz hizmet ederiz. Lezzet ve hizmet noktasındaki tüm yorumlara hürmet duyarız”

“YAZIKLAR OLSUN SİZE”

Geçtiğimiz günlerde milletvekilliği aday adaylığı için vazifesinden istifa eden CHP Kayseri eski İl Başkanı Ümit Özer ise restoranın kapatılmasına reaksiyon gösterdi. Özer,  “Esnaf ekonomik dertler nedeniyle ayakta durmaya çalışırken, kepenk kapatmamak, emekçi çıkarmamak için direnirken, uğraş ederken ‘gözünün üzerinde kaş var’ denilerek, sudan mazeretlerle, keyfi münasebetlerle, karın ağrısıyla, hırsla, kinle, nefretle şayet bu yapıldıysa yazıklar olsun size… Sizin ötekileştiren, kamplaştıran, kindar, sizden olmayanı baskıyla, endişeyle sindirmeye çalışan literatürünüzü yerelde de genelde de çok uygun biliyoruz, ancak bu da olduysa sahiden pes artık” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir