Nantes, Mostafa Mohamed için harekete geçti

Fransa Ligi (Ligue 1) takımlarından Nantes, dönem başında Galatasaray’dan satın alma opsiyonu ile kiraladıkları Mısırlı golcü Mostafa Mohamed ile ilgili kararını verdi.

Sabah’ın haberine nazaran; 24 yaşındaki golcü oyuncunun bonservisi için Nantes yetkilileri harekete geçti.

Sezon sonunu beklemeden işi bitirmek istiyorlar

Mostafa Mohamed’in şu ana kadar ortaya koyduğu performanstan hayli mutlu olan Nantes idarecileri, dönem sonunu beklemeden devre ortasında atılım yapıp Galatasaray ile el sıkışmayı düşünüyor.

Bonservisi ne kadar olacak?

Fransız grubunun, Mısırlı golcünün transferi için ocak ayında Galatasaray’la 5 milyon 750 bin Euro karşılığında anlaşacağı ileri sürülüyor.

Bilindiği üzere sarı-kırmızılı ekip, Mostafa Mohamed’i Nantes’a kiralarken Kamu Aydınlatma Plartformu’na (KAP) şu açıklamayı yapmıştı:

“Profesyonel Futbolcumuz Mostafa Mohamed Ahmed Abdalla’nın süreksiz transferi konusunda Football Club de Nantes ile muahedeye varılmıştır. Yapılan mutabakata nazaran Football Club de Nantes Kulübü, Şirketimize net 250.000 EUR süreksiz transfer bedeli ödeyecektir. Football Club de Nantes 15 Haziran 2023 tarihine kadar opsiyon hakkını kullanması halinde futbolcuyu net 5.750.000 Euro transfer bedeli karşılığında kesin olarak transfer etme hakkına sahiptir.”


17 maçta 6 skor katkısı 

24 yaşındaki oyuncu Fransız takımıyla Lig, Kupa ve Avrupa’da bu dönem çıktığı 17 maçta 4 gol 2 asistlik performansı ile Nantes taraftarlarından da geçer not aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir