Otoparkta takıntılı âşık dehşeti! Yolladığı mesajdan 1 gün sonra katletti

Derleyen: Can Şişman / Milliyet.com.tr – ABD’nin Minnesota eyaletinde yaşayan 28 yaşındaki Nicole Hammond, geçimini bir perakende satış mağazasında çalışarak sağlıyor, yıllardır karşılaştığı tüm zorluklara tek başına direnmeye çalışan genç bir bayandı. İşten geriye kalan vakitlerinde fotoğraf çekmeyi, arkadaşlarıyla birlikte kayağa gitmeyi çok seven Hammond, hayatı boyunca etrafındakiler tanınan ‘kararlı’ biri olarak tanımlanıyordu. Hammond, birçok bayan üzere modaya ve bilhassa de kıymetli mücevherlere de büyük bir ilgi duyuyordu. Hayali kendine ilişkin bir mücevher dükkanı sahibi olmaktı.

 

Hayalini gerçekleştirmek için para biriktiren Hammond, karşısına çıkan tüm mahzurlara karşın bu hayalini bir gün gerçekleştireceğine yürekten inanıyordu. Lakin genç bayan, 28 yıllık ömründe birçok şeyi kendi ayakları üzerinde durarak başarmasına karşın bu hayalini hiçbir vakit gerçeğe dönüştüremeyecekti. Buna mani olacak kişi, genç bayanın haftanın neredeyse her günü gördüğü Jordan Carpenter’dı.

NE ARKADAŞ NE DE SEVGİLİ ADAYI OLARAK GÖRÜYORDU

36 yaşındaki Jordan Carpenter, genç bayanın çalıştığı iş yerinde çalışmaya kısa bir müddet evvel başlamıştı. Birinci günden beri Nicole Hammond’a karşı hisler beslemeye başlamıştı. Çalıştıkları iş yerinde ikili haricinde epey kalabalık bir takım vardı. Carpenter, Hammond’a olan hislerini birinci başlarda aşikâr etmese de vakit içerisinde genç bayana olan ilgisini aşikâr etmeye başladı. Lakin değerli bir sorun vardı. Nicole Hammond, kendisinden 8 yaş büyük olan bu adamdan hoşlanmıyordu. Onu ne bir sevgili adayı olarak ne de bir arkadaş olarak görüyor, Carpenter’ı hayatında barındırmak üzere bir fikri olmadığını kibar bir biçimde adama ima etmenin yollarını ayırıyordu.

Hammond’ı adeta bir takıntı haline getiren Carpenter ise genç bayanın kendisine ilgi duymadığını kabul etmiyordu. İş yerindeyken genç bayana daima el temasında bulunmaya çalışan Carpenter’ın yaptıkları vakit içinde taciz düzeyine ulaşmıştı. 36 yaşındaki adam sık sık genç bayanın telefonuna iletiler atmaya başlamıştı. Çocukluğundan beri etrafındakiler tarafından ‘kararlı biri’ olarak görülen Nicole Hammond’ın ise geri adım atmaya niyeti yoktu. Çok geçmeden ikili ortasındaki tansiyon giderek artacaktı.

‘SENDEN RAHATSIZLIK DUYUYORUM’

Takvimler 23 Ekim 2022’nin sabah saatlerini gösterdiğinde genç bayan kendisine daima bildiriler atmaya başlayan Carpenter’a kısa fakat net bir yanıt yolladı. Nicole Hammond, adamın kendisine duyduğu ilgiden artık önemli manada rahatsız olmaya başladığını belirttiği bu iletide şunlara yer verdi:Bir daha bana iş yerinde dokunmaya çalışmanı istemiyorum. Senden rahatsızlık duyuyorum.” Bu iletisi gören Jordan Carpenter, genç bayana bir yanıt yollamadı.

Pazar sabahında Carpenter’a ileti yollayan ve uzun bir vakittir içinde tuttuğu şeyleri kısa ve net bir formda adama söylemiş olmaktan ötürü rahat bir nefes alan Nicole Hammond, 24 Ekim’de konuttan çıktığında başına geleceklerden habersizdi. Pazar günü tatil yapan genç bayan, yeni başlayacak olan haftaya umutlu bir başlangıç yapacağını düşünüyordu fakat işler hiç de düşündüğü üzere olmadı. Sabah 7 sularında otomobilini iş yerinin otoparkına park eden genç bayan, elindeki tabancayla kendisine hakikat yürümeye başlayan Jordan Carpenter’ı gördüğünde hayattaki son saniyelerini geçirdiğini anlamıştı.

ÜÇ SAAT SONRA YAKALANDI

Jordan Carpenter kayıplara karışmıştı. Nicole Hammond’ın kanlar içinde kalan cansız vücudu iş yerinin otoparkındaydı. Olay saniye saniye iş yerinin güvenlik kamerasıyla kaydedilmişti. Nicole Hammond’ın karşısına çıkan Jordan Carpenter, genç bayanı elindeki tabancayla boynundan vurmuş, daha sonra ise süratlice olay yerini terk etmişti. Silah seslerini duyanlar süratlice otoparka akın etmiş, durum süratlice polise bildirilmişti. Sıhhat grupları süratlice iş yerinin otoparkına ulaşsa da Hammond olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Güvenlik kamerasını inceleyen gruplar ise genç bayana silahla saldıran ve zalimce ateş ederek onun vefatına yol açan katilin kimliğini süratlice açığa çıkardı. Jordan Carpenter, üç saatlik bir araştırma sonucunda Sauk Rapids ilçesinde bir meskende saklanırken bulundu. Gözaltına alınan katil, götürüldüğü polis merkezindeki sorgusunda cinayeti işlediğini evvel kabul etmedi, Hammond’ın cesediyle karşılaştıktan sonra dehşete düştüğü için süratlice iş yerinden uzaklaştığını söyledi. Jordan Carpenter’ın cinayetle yargılandığı davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.

‘HİÇBİR VAKİT İDAREYE BİLDİRİLMEDİ’

Genç bayanın telefonunda yapılan incelemeler ise Carpenter ve Hammond ortasındaki tansiyonun uzun bir müddettir devam ettiğini ortaya koydu. Tekraren kendisine romantik bir bağlantı teklifinde bulunan adamı reddeden Nicole Hammond iletilerde sakinliğini müdafaaya çalışmıştı. Carpenter ise kendisine soğuk yanıtlar veren genç bayanın söyledikleriyle ilgilenmeyerek ondan hoşlandığını söylemeye devam etmişti.

Yaşanan olay, Nicole Hammond’ın iş arkadaşlarını da derin bir yasa boğmuştu. Carpenter’ın önemli bir öfke sorunu olduğunu söyleyen çalışanlar, Hammond’ın tekraren kere adam tarafından çeşitli el temaslarıyla taciz edildiğini polisle paylaştı. İş yerinin CEO’su Rob Dubow ise bu taciz argümanlarının hiçbir vakit idareye bildirilmediğini açıklayarak, “Maalesef bütün bu yaşananlara dair hiçbir fikrimiz yoktu. Kimse bize bir zıtlık olduğuna dair hiçbir şey iletmedi” diye konuştu.

‘EN YÜKSEKLERDEN UÇMAYA DEVAM ET HOŞ MELEK’

Ölümünden sonra genç bayanın Facebook sayfası ise sevdiklerinin iletileriyle doldu, taştı. Genç bayanın birlikte çalıştığı iş arkadaşlarından biri olan Savannah Shawn Townley’nin şu iletisi ise birçok kişi tarafından beğeni yağmuruna tutuldu:

“Kendi ayaklarının üzerinde hayatını daha da uygun bir noktaya getirmek için hem çok çalışıyordun hem de bunu sonuna kadar hak ediyordun. Lakin hayatın senden alındı. Takımımız sen olmadan çok eksik. İş dışında çok yakın olmasak bile herkesin hayatında kesinlikle olması gereken o özel insanlardan biriydin. Artık melek oldun. Sonsuza kadar en yükseklerden uçmaya devam et hoş melek!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir