Türk futbolunun gözü kulağı onda! Lale Orta canlı yayında iddialara cevap verecek

MHK Başkanı Lale Orta‘nın evvelden çalıştığı yayıncı kuruluşta yer alan Trio programındaki yorumculara müdahale ettiği ve VAR odasından aldığı imgeyi maç özetine koydurduğu tez edildi. Galatasaray-Kasımpaşa maçında Donk’un Zaniolo’ya müdahalesi için programda kırmızı kart yorumlarının yapılmasına sonlanan Orta’nın bir kanal yetkilisini arayarak düzeltme yapılmasını istediği öne sürüldü.

LALE ORTA: “İDDİALARIN GERÇEKLE UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ YOKTUR”

Orta, “Yayıncı kuruluş yorumcularına baskı yapıldığı, karşılaşma özet imgelerine konum ekletilmek istendiği, maçlar sırasında VAR Merkezi’ne girildiği belirtilen argümanların gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Bahsi geçen durumu farklı açıdan ve daha net formda kıymetlendirme imkanı sağlayan yayıncı kuruluşa ilişkin imaj hakkında beIN Sports yetkilileri ile irtibat kurulmuştur ve kelam konusu konumla ilgili kamuoyunun yanlışsız bilgilendirilmesi amaçlanmıştır. Kelam konusu imaj beIN Sports’a aittir. Manzaraların sızdırıldığına yönelik savların hakem topluluğunu ve yayıncı kuruluşu yıpratmaya yönelik olduğu açıktır” tabirlerini kullandı.

“AÇIKLAMA YAPMALI”

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, “Hakkındaki savlara inanmak istemiyoruz. Lale Orta çıkıp hepimizi rahatlatacak açıklamalar yapmalı” biçiminde bir açıklama yapmıştı.

YAYINA KATILACAK

MHK Başkanı Lale Orta, bu akşam TRT Spor’daki canlı yayına katılacak. Lale Orta’nın yer alacağı ‘Stadyum’ programı saat 22.00’de başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir